Loading...
logo spoločnosti EKOSERVIS s.r.o.
Loading...

SKKI TRIKKE - PRÍBEHY A SKÚSENOSTI

SKKI TRIKKE A ZDRAVIE

KEĎ NAPRIEK BOLESTIAM A DISKOMFORTU AJ TAK „MUSÍŠ” LYŽOVAŤ – ČÍTAJ ĎALEJ!


Príbeh ON:
Vek: okolo 50 rokov, bývalý výkonnostný športovec - volejbalista, lezenie, lyžovanie, skialp, bicyklovanie, vyvrtnuté členky, presilené kolená, poškodený meniskus, …. . Kondička „ako-tako”, keď sa k športu dostal po práci a cez víkendy. Ľahká nadváha. Sem-tam posilňovňa, strečing, rozťahovanie. Na tenis a futbal – už ani myslieť. Ideálna rehabilitácia: sauna, teplá vírivka.
Zdravotný stav: Artróza kolena III. stupeň, vybratý meniskus, opuchy kolien, bolesti, občas kríže, výdrž na lyžovačke v Alpách s tabletkami akurát 7 dní, ortézy, podľa možnosti nepreháňať a neblbnúť, večer trochu vínka, potom 2-týždenná rehabilitácia, „mazanie” kolien injekciami …. liečba kmeňovými bunkami (vynikajúca pomoc). Ideálny stav pre skialpy, hore naháňanie kondičky a na jednu jazdu dolu to koleno ešte „musí” vydržať (ale opatrne).
„Musím predsa ďalej lyžovať” Hľadanie alternatívy namiesto lyží: Niečoho, čo nenamáha a neničí kolená, čo nebolí a zabezpečí jazdenie čo najdlhšie, podporí kondičku. Klasické zjazdové lyžovanie stojí čoraz viac premáhania, opuchy, bolesti, výborné pri rodinnej lyžovačke … no „radosť” z výkonu ….? V prípade krízy to istí bufet. „Mr. Google vie všetko” – až našiel SKKI TRIKKE. Videá stačili na ohodnotenie, že asi „áno” – nie je viazanie, len sa stojí a kolená idú len hore-dolu, nie do rotácie a do strán, dodatočne sa dá oprieť o „volant”. Krásne to prechádza bubnami.
Rozhodnutie: Po zapožičaní SKKI TRIKKE – samo-výuka - na začiatku 2 pády na chrbát (jazda v záklone) - bolo treba konečne preštudovať návod na jazdu. Kúpa nového SKKI TRIKKE. Dnes lyžovanie na SKKI TRIKKE celý deň a bez zdravotných problémov, bez bolesti, bez ortézy (ale pomohli aj kmeňové bunky do kolena). S prehľadom lyžovačka v Lomnickom sedle a po strediskách v celej Európe. Pri výjazde v zahraničí sa podarilo nalyžovať na SKKI TRIKKE za jeden deň jazdy – viac ako 100 km – merané vzdialenosť len dolu. Kolená nie sú preťažované, prestali bolieť (aj zásluhou posilňovania a kmeňových buniek). V lete koliesková verzia Trikke – 1 000 km / sezónu po cyklochodníkoch.

Príbeh ONA:
Vek: Viac ako 40 rokov. Tri deti, nebolo moc času a ani veľkej chuti športovať. „Športu” bolo doma dosť. Neskôr veľká sláva - aerobic, švihadlo a behanie, sem-tam bicykel na cyklochodníku (s deťmi pomaly, alebo s vyplazeným jazykom za manželom). V ďalších rokoch je čas urobiť niečo pre seba, takže po letnom rekordnom ťažení na bicykli (500 km), v zime dokonca trochu skialpy, (hore kopcom jazyk von, dolu kopcom smrť v očiach) a sem tam výjazd na 1-dennú lyžovačku do okolia – (s urevanými deťmi a nervóznym manželom). Keď neskôr deti skoro odmietali dennú starostlivosť (okrem peňazí), a konečne prvý zimný rodinný výjazd na týždennú lyžovačku – natiahnutie krížového väzu kolena, sadra, bolesti - nedajbože vyliečiť. V lete je super, bike (behanie zákaz), na jeseň už rozšafne opäť aerobic (s ortézou) a zranenie – „dobre” vyvrtnutý členok pri behu (samozrejme tá istá noha), sadra 1-mesiac, rehabilitácia 2 mesiace. Nasledujúca zima, zasa lyžovačka – s trochou bolesti (a s ortézou – pre istotu), šmyknutie na chodníku a prasknutý meniskus (samozrejme to isté koleno). Do leta sadra a rehabilitácia, v lete je super: bike a plávanie v mori, ranné pobehovanie (heslo: som už zdravá!). Jeseň – sama radosť zo života – jóga, strečing, aj posilňovňa – samozrejme ozvali „sa“ platničky, ale to sa zvláda, bolo už aj horšie – hromadné cvičenie „boľavý chrbát“. Zasa zima, skúška lyžovania, meniskus, krížový väz, a kríže dávajú o sebe vedieť, členok nič nesignalizuje. Pretože je vždy lepšie nedráždiť hada bosou nohou, tak na týždennej lyžovačke je namiesto lyžovania naplánované hľadenie do slnka so zavretými očami na terase penziónu vo Val di Sole (s 1-2 drinkami a starou mamou, ktorá robila spoločnosť) – ešteže nebolo treba variť! Nasledovali klasické otázky (byť či nebyť) teda lyžovať či nelyžovať a psychické stavy: od „čo budem ďalej robiť“ - až po „už nie som súca na nič!“.
Rozhodnutie: Jedného zimného večera, v kruhu známych, po presviedčaní metódou jedna fľaša bieleho a vete „Ja na tej svojej koze (rozumej SKKI TRIKKE) naučím jazdiť za pol dňa aj opicu“ (oni pili iné a viac) sa kývla na jednodenný výcvik na SKKI TRIKKE (inak by sa na to nikdy neprikývla). Výcvik naozaj trval len jeden deň. Po prvom dni nasledovali veľké bolesti – svalovica ramien a rúk. Koleno bolo v ortéze spokojné, kríže a členok sa neozvali. Výcvik sa obišiel bez pádu – pokiaľ sa neráta skúsenosť, že „ani za veľmi pomalej jazdy sa nikdy nevystupuje“. Po dvoch týždňoch zháňania kúpila jazdený SKKI TRIKKE a už sa jazdilo s vlastnou rodinou. Na tretí deň jazdenia na vlastnom SKKI TRIKKE zvládla Chopok juh – čierna na Kosodrevinu. Na slovenských zjazdovkách (až na Lomnické sedlo) nie je žiaden svah, ktorý by robil problém. Asi by už bolo treba kúpiť nový SKKI TRIKKE.

Príbeh ... ONO:
Vek: Viac ako 20-čný mládenec. Študent a športovec – robí všetky športy, ktoré sú v jeho dosahu, posilňovňa, behanie za dievčatami. V zime jazdí na lyžiach a aj na snowboarde, SKKI TRIKKE berie otcovi vždy, keď nie je obsadený. Je to pre neho iné ako na lyžiach, občasný účastník pretekov na SKKI TRIKKE. Prvý deň „výcviku“ na SKKI TRIKKE – po troch jazdách na Otupnom zišiel čiernou z Lukovej na Koliesko.

Príbeh ...2. ONA :
Vek: Okolo 45 rokov. Pred niekoľkými rokmi autohavária. Po operácii má problémy so zapnutím lyžiarky – iba cez bolesť. Celodenná lyžovačka je prakticky nemožná. Dlhodobo hľadá alternatívne riešenie.
Rozhodnutie: Na prezentácii SKKI TRIKKE sa zoznámila so zariadením a vyskúšala jazdu. Jazda na SKKI TRIKKE v turistických topánkach nespôsobuje žiaden problém. Objednávka a kúpa nového SKKI TRIKKE a v ten istý týždeň bez prípravy výjazd na týždennú lyžovačku do Dolomitov (výuka jazdy – cez priložený manuál). Veľká spokojnosť so SKKI TRIKKE, celotýždenné jazdenie. „Krásny lyžiarsky týždeň so SKKI TRIKKE, noha úplne bez problémov“. Po návrate objednávka obalu na SKKI TRIKKE kvôli lepšej preprave.

dopyt / otázka
Budeme veľmi radi, ak vám budeme môcť pomôcť zodpovedať aj vaše prípadné otázky. Kontaktujte nás:

Email: info@trikke-slovakia.sk, Tel. číslo: +421 905 202 502